Pawilony dwumasztowe

Datowanie: XIV w – XVIII w

Pawilony dwumasztowe to namioty historyczne o ogromnej powierzchni mieszkalnej – 23 – 35 m2 – która pozwala na rozmieszczenie dużej ilości posłań, często dla całego bractwa, a ponadto na umieszczenie wielu mebli.

Te namioty historyczne wykonujemy w komplecie z omasztowaniem szprychowym; jest to najbardziej popularne rozwiązanie, jednakże niepotwierdzone w źródłach historycznych.

Alternatywnym rozwiązaniem jest system zwany „crow’s feet”, z dwoma głównymi masztami, gdzie cała konstrukcja utrzymuje się na linach; system ten wzorowany jest na źródłach ikonograficznych.

Źródła ukazują pawilony dwumasztowe jako bogato zdobione namioty dla majętnych postaci znajdujących się na szczycie hierarchii społecznej.

Pawilon dwumasztowy

Wykonany z bielonego impregnowanego lnu, ozdobiony czerwonymi pasami. Szyty maszynowo. Ściany skośne, podwieszane.

Omasztowanie szprychowe: 10 szprych + 2 piasty z drewna bukowego. Główne maszty łączone mosiężnymi tulejami. 14 odciągów głównych + 4 odciągi burzowe. W komplecie 30 kutych śledzi.

Przeznaczony dla 8-12 osób.

Wymiary:
– długość 6,8 m
– szerokość 3,8 m
– wysokość 3,3 m


Pawilon dwumasztowy

Wykonany z naturalnego lnu, obszyty czerwonymi lnianymi pasami. Ściany skośne, podwieszane.

Omasztowanie szprychowe: 18 szprych + 2 piasty z drewna bukowego. Główne maszty łączone mosiężnymi tulejami. 22 główne odciągi + 4 odciągi burzowe. W komplecie 48 kutych śledzi.

Przeznaczony dla 15-25 osób.

Wymiary:
– długość 8 m
– szerokość 5 m
– wysokość 4,5 m

 

  Cennik możesz pobrać tutaj.